10.10.2013

Alice Munro "Za kogo ty się uważasz?"

"Za kogo ty się uważasz?" Alice Munro składa się z dziesięciu opowiadań, które czyta się jak powieść, a to dlatego, że w każdym opowiadaniu pojawia się ta sama bohaterka. Bohaterka ta nazywa się Rose. Żyje raczej zwyczajnie - robi karierę, polepsza swoją sytuację materialną. Jest osobą raczej przeciętną i mało uczuciową. Często budzi współczucie, a czasem denerwuje, np. wtedy, gdy ze śmiechem opowiada o tym, jak przypadkowo zabiła kota (uruchomiła suszarkę, w której kot spał).

Munro nie opisuje dokładnie całego życia bohaterki, skupia się raczej na epizodach i wybranych wydarzeniach. Obserwujemy więc Rose bitą przez ojca, Rose w szkole, Rose czekającą na kochanka, itp. W jednym rozdziale Rose jest dziewczynką, w innym dorosłą kobietą. Dalszy ciąg recenzji na moim blogu.

8 komentarzy:

natanna pisze...

Gratuluje reakcji.

koczowniczka pisze...

A dziękuję :)
Gratulacje należą się Autorce bloga, bo gdy tu zajrzałam, Munro już była wpisana na listę noblistów.
PS. Trochę mi szkoda, że nagrody nie zdobył Philip Roth.

Anna pisze...

Dziękuję!
Z założenia bloga nie pownniśmy publikować starszych recenzji;) Ale spodziewam się, że teraz będzie wysyp notek o Munro.

koczowniczka pisze...

Ojej, nie wiedziałam. Tę książkę czytałam jeszcze w styczniu :)

Anna pisze...

Założenie to powstało, bo gdy zakładałam bloga, miałam u siebie już recenzje noblistów, ale nie chciałam wyciągac ich z lamusa. Generalnie nie ma jednak ono wielkiego znaczenia, bo ten blog zamienił się właściwie w zbiór notek i recenzji o noblistach i nie służy czytaniu na czas.

Timemimi 當代迷你倉 pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Filety z Izydora pisze...

Grunt, żeby notka była napisana.... przed startem wyzwania:).

koczowniczka pisze...

Notka została napisana wtedy, kiedy brałam już udział w wyzwaniu :)