30.07.2009

Luźna propozycja

Co sądzicie o pomyśle, żeby zrobić osobną kategorię/ etykietę: wykaz dzieł/ utworów każdego noblisty -będzie może łatwiej szukać po księgarniach i bibliotekach?

23 komentarze:

Anna pisze...

Hmm, niektórzy byli bardzo płodni.... To by było sporo pracy. No i wtedy jest pytanie czy tytuły wyłącznie po polsku? Niektórzy czytają też w innych jęxykach.

Ja się znów zastanawiałam nad etykietą dla każdego uczestnika projektu, żeby można wyszukiwac posty wg takiego klucza. Jak myślicie przydatne?

Maniaczytania pisze...

No niby tak, ale znowu niektórzy nie mieli za dużo na koncie :)
Skoro projekt ma nieograniczone czasowo ramy - można stopniowo dodawać albo się jakoś podzielić. A tytuły najlepiej podać w oryginale i po polsku - tak myślę.
Co do etykiet dla uczestników - dobry pomysł :)

Anna pisze...

Jeszcze myślałam nad propozycją i przyszło mi do głowy, że przecież wszystkie tytuły są na wikipedii. Nie wiem czy jest sens kopiowania?

montgomerry pisze...

Ja jestem nadal nad stworzeniem wszystkich etykiet. Z tego co zauwazyłam do tej pory nie wszystkie posty mają odpowiednie etykiety- potem gdzieś się zagubią w tym natloku.

Anna pisze...

Montgomerry wszystkich etykiet czego? Autorów?
Wszystkie posty mają etykiety, regularnie to sprawdzam i dodaję, jeśli brakuje.

Lilithin pisze...

Moim zdaniem nie ma potrzeby tworzenia kategorii ze wszystkimi dziełami noblistów. Każdy chyba potrafi sam to znaleźć, bez przesady. A skoro wszystko jest na wiki, to tym bardziej.
Jeśli chodzi o etykiety uczestników, to myślę, że to całkiem dobra myśl :)

Maniaczytania pisze...

Lilithin - moja propozycja wzięła się stąd, że ktoś już tu podawał, że do kategorii/ etykiet z pisarzami można by wpisywać też różne ciekawostki z nimi związane, zdjęcia itp. No i czyż nie byłoby to "wielkie", gdyby tu w Projekcie można było znaleźć wszystkie powiązane informacje?

Lilithin pisze...

No to to trochę zmienia postać rzeczy ;) Projekt faktycznie osiągnąłby wtedy zupełnie nowy wymiar. Z tym, że wtedy trzeba by utworzyć właściwie jakąś kategorię typu rozmaitości, ciekawostki, miscellanea, czy jak zwał, tak zwał i dopiero pod nią wszystkich noblistów ponownie. Pytanie brzmi, czy na blogspocie można robić etykiety i podetykiety?

Trochę nie chce mi się wierzyć, że do każdego noblisty powstaną notki ze zdjęciami czy faktami biograficznymi, więc moja propozcyja jest taka: dopiero wtedy, kiedy jakaś osoba stworzy taki wpis, można dodać osobny ze wszystkimi dziełami. Bo inaczej powstanie tylko więcej kategorii z samymi tytułami, a chyba nie tylko o to chodzi.

Mam nadzieję, że ktoś zrozumie, o co mi właściwie chodzi, bo coś czuję, że trochę to pogmatwałam :/

Maniaczytania pisze...

Oj, ja chyba nie do końca łapię o co Ci chodzi. Mnie chodziło o to, że np. robię wpis, gdzie podaję np. wykaz wszystkich dzieł H. Sienkiewicza i daję etykietę "Sienkiewicz", a nie osobną dla każdej książki.

Maniaczytania pisze...

Chociaż podetykiety by się tu bardziej przydały tak w ogóle...

Anna pisze...

Z tego, co wiem, to takiej opcji nie ma. Raczej jest tylko nadawanie etykiet każdemu postowi z osobna. Tak więc można by wtedy ew. wprowadzić etykiety np. Sienkiewicz - autor w odróżnieniu do Sienkiewicza, gdzie tylko są recenzje powieści. Ale to można wprowadzać sukcesywnie w miarę powstawania ew. wpisów. Podobnie jak to jest aktualnie z noblistami.

Wracając do etykiet dla każdego z nas, wprowadzić?

Lilithin pisze...

Anna w wielkim skrócie napisała to, o co mi chodziło ;) Czy w takim razie do etykiety Sienkiewicz - autor można by ewentualnie umieścić recenzję jego biografii?

Teraz sama nie wiem, jak to z tymi naszymi etykietami. Byłyby one wśród noblistów, prawda? Czyli jak jest Saramago i Steinbeck to między nimi byłaby np Sardynka? Wg mnie zrobi się za duży bałagan w tych etykitach. Co innego, gdyby zrobić to w jakichś podetykietach, ale jak już Anna napisała, nie ma takiej możliwości. W tym wypadku jestem na nie. Ale może niech się jeszcze wypowiedza inni uczestnicy :)

Anna pisze...

Lilithin chyba tego nie unikniemy, bo etykiety posortowałam alfabetycznie i zawsze będziesz miała etykiety beznazwiskowe pomiędzy. Blogspot chyba się nie da lepiej zorganizować. MOże powinnam była założyć bloga na wordpressie.... Poszłam na wygodnictwo, bo na blogspocie najlepiej się znam:(

Maniaczytania pisze...

Ania, daj spokój - jest dobrze, jakoś sobie poradzimy :) I tak dzięki wielkie za to, że to ogarniasz :)))

Maniaczytania pisze...

Aniu, a może np. przerobić troszeczkę te etykiety, tzn. pokategoryzować je.
Np. mozna pisać tak:
Projekt - wstęp
Projekt - lista noblistów
Projekt - rozpoznanie
Projekt - plany
Projekt - organizacyjnie
Nobliści - Faulkner
Nobliści - Saramago
Nobliści - Sienkiewicz
Uczestnik - Anna
Uczestnik - Maniaczytania
itd. itp.

wtedy wszyscy nobliści i wszyscy uczestnicy będą łatwi do znalezienia - co Wy na to? Ty jako moderator możesz zawsze poprawić etykiety.

Anna pisze...

Myślę, że to najrozsądniejsze rozwiązanie. Mam pozmieniać?

Lilithin pisze...

Jestem za :)
Dużo pracy z tym projektem masz, ale mam nadzieję, że w miarę pojawiania się nowych recenzji będzie z tego satysfakcja.
I strasznie fajnie, że pytasz nas o zdanie.

Maniaczytania pisze...

Ja jako pomysłodawczyni oczywiście za. I cieszę się, że Wam moja propozycja przypadła do gustu.

Anna pisze...

Lilithin nie zawstydzaj mnie:) Tak mnie życie zmusiło, że w domu siedzę więc mam trochę więcej czasu.
A blog jest dla was, nie dla mnie. Więc z każdej uwagi bardzo się cieszę.

Maniaczytania pisze...

Aniu, myślałam jeszcze nad tym rozróżnieniem recenzji i ciekawostek/biografii itp. autorów,
może by dać takie etykiety:
Recenzje - Sienkiewicz
Recenzje - Saramago
itd. itp.
a na ciekawostki i inne informacje zostawić Nobliści - Sienkiewicz itd.

Anna pisze...

Pozmieniałam, może tak być?

Maniaczytania pisze...

Mnie się podoba :)
Wykonałaś sporo pracy -dziękuję :)))

Lilithin pisze...

Mnie też :)